poniedziałek, 5 września 2011

Jak Mark Zuckerberg Zmieniono Randki


Przez Jenna Birch 15 grudnia 2010

Dziś założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg został nazwany TIME "Człowiek Roku 2010." Jeśli ludzie w czasie były Szukam gry-zmieniarka które dostąpiły tego zaszczytu, znaleźli odpowiedniego człowieka. Zuckerberg ma niewątpliwie zmieniły sposób ponad pół miliarda ludzi łączyć.

Przez Facebook, a drzwi pomógł otwarte dla innych technologii ślizgać do naszego stylu życia, możemy teraz obserwować interakcje z naszych przyjaciół i rodziny z odległych o tysiące kilometrów. Nie trzeba nawet ich zobaczyć osobiście. Co jest zdumiewające, intrygujące, przerażające i mylące wszystko w jednym.

Nie będę cię okłamywał. Ten nowy wieku koncepcja jest jednym jesteśmy pewni, możemy już nie żyć. Zuckerberg zmienił komunikacyjnych zawsze i zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie TIME. Jednak chcielibyśmy, aby osobiście zauważyć, Mark, kolejny wyczyn.

Udało mu się uczynić nasze życie dating, że znacznie bardziej skomplikowane.

Są dni, kiedy zerwać z kimś, zapomnieć o pozwalając mu odejść. To trwa około dwóch minut, aby łodygi jego Facebook ścianie, widzę, że rozmawia z blondynką spotkał się wczoraj wieczorem w barze, i czują się całkowicie zdenerwowany. Teraz, gdy spotykamy kogoś nowego możemy spędzić wiele godzin na pisanie wiadomości, Facebooking i tweeting nasz potencjał mecze, a jednocześnie nieporozumienie, spekulacje i analizy, ponieważ nie może odczytać swoje emocje poprzez nasze telefonów komórkowych i ekranów komputerowych.

To frustracji. Więc randki i komunikacji związek, konieczne jest znalezienie równowagi między Twittera i rozmawiać.

"Negatywne strony opierając się wyłącznie na e-mail, SMS-ów i serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter jest to, że często się komunikacja jest jednostronna," mówi YourTango Expert Julie Spira, który napisał książkę o cyber-dating, zasad netykiety: Jak Mind Your Manners w sieci. "Breaking up stało się zbyt łatwe do zrobienia online. W związku, należy odebrać telefonu lub skonfigurować Skype daty usłyszeć czyjś głos, lub grozi błędnie zrozumianym. "

Jeśli chodzi o tworzenie Zuckerberg jest, Spira, dodaje: "Nie ma nic gorszego niż znaleźć się na ścianie Facebook, że nie jesteś już w związku. Może on zmienić jego status z "W związku" do "Single", będąc jeszcze doczekać dnia w sobotę z nim. "

Ponadto, jeśli użytkownik komunikuje się wyłącznie poprzez teksty, komunikaty, e-maili i postów ścianie, może skończyć się head-over-obcasy dla czyjejś osobowości internetowych, ale nie jego prawdziwych osobowości.

"Jeśli więc polegać wyłącznie na wiadomości tekstowe i Twittera, może grozi zakochał się w kimś zza klawiatury," mówi Spira. "To nie jest niczym niezwykłym fałszywe poczucie bycia w związku z kimś, kogo naprawdę nie wiem."

Technologii Web uległ zmianie również pojęcie zalotów, które może być trochę zniechęcające. Czuje się zbyt łatwo wygrać czyjeś uczucia tych dni, i że nie jest dobrą rzeczą. Osobiście chciałbym usłyszeć ktoś faktycznie pytając nas ze słowami, w przeciwieństwie do ciąg mylące teksty, nie?

Spira ostrzega przed dat podejmowania przez Facebook lub wiadomości tekstowych. "Nie pytaj je i potwierdzić planów tylko w tekście," mówi. "Nie należy jeszcze element staroświeckie zaloty połączeniu z dzisiejszej technologii w nowoczesnym świecie technologii cyfrowych".

Ach, Pan Zuckerberg. Genius? Być może, choć z pewnością dokonał gry randki bardziej skomplikowane. Ale cóż, damy kredytowej, w której kredyt jest należny. W przypadku prawidłowego stosowania, jego rozwój technologii otworzył kilka sposobów dla nas do tej pory bardziej efektywnie, a akcje trochę rozrywki w drodze.

"Running późno na randkę? Wyślij tekst i niech wiedzą, "Spira mówi. "Flirting na Facebooku i Twitterze może być świetną zabawą i daje natychmiastowy sposób na połączenie, ale pamiętaj, aby zabrać swoje relacje z online na offline jak najszybciej."

Tak, mamy kilka rzeczy do podziękować Markowi za.

On mógłby być TIME "Człowieka Roku", mógł stworzył wiele miliardów dolarów firmę w czasie krótszym niż dziesięć lat, a może on połączony 500 milionów ludzi. Wszystko, co jest dobre, ale Zuckerberg Zmienił się również sposób, w jaki dzień.

Teraz, to co nazywamy zauważyć.