sobota, 9 lipca 2011

Co znajduje się muzułmańskie Randki Podobnie jak w USA?


CHICAGO: Więc chodzi o to o speed dating dla muzułmanów. Wielu amerykańskich muzułmanów â € "albo przynajmniej te dążą do utrzymania pewnych konserwatywnych tradycji â €" utożsamia nic oznaczone jako "randki" z ogniem piekielnym, bez względu na krótki czas jest zaangażowana.

Dlatego szalenie popularny speed dating sesji na największych dorocznej konferencji muzułmańskiej w Ameryce Północnej miały zupełnie poważniej etykiety. Nazywano ich "małżeńskich bankiet".

"Jeśli my nazwaliśmy to speed dating, to koniec z rzeczywistym dating", powiedział Shamshad Hussain, jeden z organizatorów, grymasy twarzy.

Zarówno bankiet na początku tego miesiąca i wielu związanych z seminariów podkreślił trudności, że niektórzy amerykańscy muzułmańskich rodzin twarz w zmagają się z kwestii, o której wielu woli nie do przyswojenia.

Jedno seminarium, zwany "Towarzyskie", obiecał uczestnikom wskazówki dla "muzułmańskich rodzin stara się ratować swoje dzieci od niego."

Kilkaset osób uczestniczących w seminarium randki wybuch śmiechu, gdy Imam Muhamed Magida Adams Center, zbiorowego siedmiu meczetów w Virginia, podsumował podstawowe instrukcje, że muzułmańskie amerykańskich rodziców dać ich dorastających dzieci, szczególnie mężczyźni: "Nie Dyskusja do muzułmańskich dziewcząt, kiedykolwiek, ale będziesz je poślubić. Co do dziewczyny nie-muzułmańskich, rozmawiać z nimi, ale nie zawsze ze sobą jednego domu ".

"Te dzieci wychowywał się w Ameryce, gdzie normą społeczną jest to, że jest OK do tej pory, że jest OK, aby uprawiać seks przed ślubem," Magid powiedział.

"Tak więc dzieci są między młotem a ideał ich rodziców i otwartości kultury w tej sprawie." Kwestie poruszone w trakcie seminarium odzwierciedlenie jak boli amerykańskich muzułmanów są przez podmiot.

NY Times