piątek, 13 maja 2011

Rzadko stanem zdrowia


Naukowcy usiłują zrozumieć rzadkie schorzenia, gdzie chorzy nieświadomie lub popytu rynkowego, rzeczywiście, seks podczas snu, New Scientist "podał w środę.

Badania sexsomnia - co niedwuznaczne innej osoby podczas snu - został zahamowany jak osoby cierpiące na tak zażenowana problemu nie mają w zwyczaju, by przyznać się do niego, a lekarze nie pytają o to.

Jak dotychczas nie ma lekarstwa na stanie, co często prowadzi do trudności w związkach.

"To naprawdę mnie denerwuje, że nie mogę kontrolować," Lisa Mahoney powiedział magazynu. "To mnie przeraża, bo nie sądzę, że ma do czynienia z partnerem. Nie chcę tego głupiego warunkiem boli nas w dłuższej perspektywie".

Większość naukowców widok sexsomnia jako wariant lunatykowanie, gdzie chorzy tkwią pomiędzy snem a jawą, choć sexsomniacs mają tendencję do pozostania w łóżku, zamiast wstać i chodzić.

Podczas gdy we śnie wpływa na 03:58 procent dorosłych, sexsomnia nie jest uważany za wspólne problem, według Nik Trajanovic, naukowiec z kliniki snu i czujność w Toronto Kanada's Western Hospital.

Ale badania Internetu sexsomniacs przeprowadzonych w 2005 r., które zgromadziły 219 wiarygodnych respondentów stwierdziła było bardziej rozpowszechnione niż doniesienia z sytuacji sam na sam może sugerować.

"Większość czasu snu płeć występuje między ludźmi, którzy są już partnerami," Mark Pressman, specjalista spać w Lankenan Szpital w Wynnewood, Pensylwania, powiedział "New Scientist".

"Czasem nienawiść", dodał Pressman reakcji partnerów sexsomniacs. "Czasem toleruje. W rzadkich przypadkach masz historie ludzi podoba to lepsze niż seks jawie."

Bez leczenia, dotyczące czynników wyzwalających - stres lub brak snu - może pomóc, a Michael Mangan, psycholog z University of New Hampshire w USA stworzyła witrynę sieci Web, www.sleepsex.org, aby pomóc cierpiących.

Tymczasem Trajanovic jest opracowanie procedury diagnozowania sexsomnia prawnych przypadków, w których chorzy zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym.

Copyright © 2006 Reuters Limited.

Like Me Me Date