wtorek, 10 maja 2011

Couplesurfing


Mężczyzna i kobieta siedzą obok siebie w kawiarni Nowy Jork, picie piwa, dzielenie się jedzeniem, a nie słowa. Zamiast rozmowy, są one pisania na laptopie o melodie odtwarzane przez wspólne iPod.

"Zdając sobie sprawę, że komunikacja poprzez wpisanie był o wiele bardziej wygodne ... przeprowadziliśmy ... nasze daty nie mówiąc. We obrocie słuchawki iz powrotem i wpisany i nakazał piwo i wino i jedzenie ... kelnerka że byliśmy szaleni" napisał piosenkarka Amanda Palmer w http://www.dresdendolls.com/diary.

Ponieważ Internet ewoluuje - z Kamery internetowe, iPody, Instant Messaging, dostęp szerokopasmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu i blogów - swój wizerunek relacji szkodnikiem się zmienia.

Teraz towarzyski zwyczaj staje się wśród Netorati: para-surfing.

Stworzony przez blogerów odpowiedzi na kolumnie w wersji online "Wired" (http://www.wired.com/news/columns/0 ,71074-0. Html), para-surfing opisuje "netaholics" lub "infomaniacs" surf, którzy obok siebie - razem robić to, co się traktować jako jedynej aktywności.

Może sprawić, że cyber-miłość więcej zabawy i pouczające niż składy steamy e-mail na stronie pod koniec lat 1990.

"To jest trudne do przekazania rzeczy takie jak obrazy, dźwięki i adresów URL za pomocą mowy", pisze Stanley Lieber (nie jestem Stanley Lieber ... i nie jestem z Nowego Jorku) na blogu.

Rozpoczęty przez Nick Currie, alias iMomus w http://imomus.livejournal.com/199557.html, blog przyciągnął ponad 200 prac, ukazując szeroki wachlarz sposobów pary użyć Net.

Para-surfing może być pozornie przyziemnych, jak opowiadają sobie do podjęcia kosza, tak intymnej, jak dzielenie książki płonący ogień dziennika lub jako efektowne jak bal maskowy.

"Nasz nowy związek był często przedmiotem mojej LJ (blog) wpisów, a ja często mówią rzeczy tam, że nie powie mu w twarz", pisze Kathryn. Inna para - żonaty od 12 lat - mówią, że na chwilę, że przekazywane przez blogi nigdy nie dyskutują o swoich uczuciach twarzą w twarz.

"Przetarg ELECTROVERTS"

Net jest dobrodziejstwem dla ludzi, którzy są ustnie nieśmiały i jest doskonałym sposobem rozwiązywania sporów na temat faktów, np. wentylatorów. Niektóre pary grają w gry online razem, i informatyki wydaje się być strefa, w której ludzie mogą być męski.

"Dla moich urodzin, on ulepszony mój RAM i myślałem, że to niezwykle romantyczny", pisze Jess.

Ale w ten sam sposób, jak rzeczywiste interesy mogą być różne, pary, którzy nie podzielają tego, co jeden z blogerów zwane "wspólne geekdom" znajdą surfing podziałów.

Matka z Szwecja wzywa do tabel śniadanie być przekształcone w celu dostosowania komputera ", jak to jest trochę smutne dla syna nie widzieć swojego ojca przy stole ignorowanie go i pozostali przy czyta wiadomości ..."

I nawet między maniaków - lub "electroverts przetargu", jak blogger Tim H dubs nich - pytania do prywatności i tajemnicy podniesienia napięcia. Amanda Palmer opublikowanych całego wpisane "rozmowy" miała ze swoją przyjaciółką in memoriam, twierdząc, że niedawno zmarł.

Relate, Wielkiej Brytanii największe doradztwo związku, mówi o jednej na 10 par, które chciałyby jej pomóc cytować jakiś problem związane z komputerami, a tendencja rośnie.

"Coraz częściej ludzie mówią, że czas spędzony na komputerze - niekoniecznie czatach i sexy lub sugestywne strony - jest to kwestia," powiedziała Denise Knowles, doradca dotyczą.

Ale Knowles wskazuje, że w sieci jest często się medium, a nie root, problemów.

"Internet podkreślił lub narażone trudności w związkach, które mogą mieć niezauważone, gdyby nie komputer w domu," powiedziała.

Currie uzgodnione. Jak każda działalność pochłanianie, "para-surfing" tylko wtedy, gdy partnerzy są równie entuzjastyczne, powiedział.

"Po wysłuchaniu tego, co każdy miał do powiedzenia (na blogu) i myśleć o własnej relacji, doszedłem do wniosku, że nie surfing relacje szkoda - tak długo, jak obie strony są w równym stopniu do Internetu," powiedział przez e-mail.

"Powstaje zatem pytanie, czy jedna z nich jest po prostu udawać!"

Więcej na temat randek internetowych:

Internet Dating: I've Made wszystkie błędy, więc nie musisz!

Yahoo! News