czwartek, 3 czerwca 2010

To koniec napletka jak wiemy


Inny C - obrzezanie - zapowiada się być dodany do â € œAbstain, być wiernym i Condomiseâ € kampanii zapobiegania HIV rozstrzygający dowód, pojawiły się po tym tygodniu, że zniesienie many € ™ s napletka może zmniejszyć o połowę jego szanse na złapanie wirusa HIV.

Dwóch badań klinicznych, w Ugandzie i Kenii, potwierdziły wcześniejsze badania w RPA ochronną moc obrzezania.

News został okrzyknięty jednym z najważniejszych przełomów w walce z HIV lat, z możliwością zapobiegania milionów nowych zakażeń.

Obrzezanie jako środek zapobiegania nie jest częścią Republiki Południowej Afryki governmentâ € ™ s projekt strategiczny plan w dziedzinie HIV / AIDS, choć eksperci spodziewają AIDS to teraz zmienić szybko.

Droga jest otwarta dla rządów i instytucji finansujących wejście na rynek masowych kampanii obrzezania i kilku największych organizacji darczyńcy Mówi się, że patrząc na zapewnienie finansowania.

Państw afrykańskich nie przyjęła jeszcze masowego obrzezania jako polityka, choć kilka krajów była mowa środka. , A niektóre, takie jak Kenia, stworzyły zespoły do walki z realizacji zadania.

Suazi â € œcircumcision Sundaysâ € zachęcenia mężczyzn do poddania się operacji.

Ugandy i Kenii badania kliniczne zakończone już po wstępnych badaniach stwierdzono, że obrzezanie było tak bezpieczne i skuteczne, że byłoby nieetyczne nie oferuje operacji do nieobrzezanych grupie kontrolnej.

W 2005 r. podobny proces w South Africaâ € ™ s Orange Farm również zatrzymany z przyczyn etycznych po znaleziono co najmniej zmniejszenie nowych zakażeń HIV wśród obrzezanych mężczyzn dwóch trzecich głosów. Badań, czy obrzezanie chroni również partnerów seksualnych kobiet z zakażeniem wirusem HIV jest w toku, choć pośrednie dowody wskazujące na to.

Obrzezanie mężczyzn jako środek ochrony zdrowia publicznego jest kontrowersyjny, a niektórzy, twierdząc, że jest to okaleczanie. Istnieją również obawy, że obrzezani mężczyźni bardziej ryzykownych praktyk seksualnych z nadmiernej pewności siebie, i że obrzezanie może być kulturowo niewłaściwe.

Jednak badania wskazują, w Afryce większość ludzi byłaby działania jako zabezpieczenie przed HIV, nawet jeśli obrzezanie nie jest częścią ich kultury.

Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych i alergiczne, który nadzorował najnowszych badań, powiedział, że nie wydaje się znaczący wzrost w ryzykowny seks wśród obrzezanych mężczyzn, chociaż w dalszym ciągu monitorowane. Jak obrzezanie przyznaje jedynie częściową ochronę, mężczyzn i ich partnerek nadal zachęcał do uprawiania bezpiecznego seksu, w szczególności użycie prezerwatywy.

â € danych œThis zamierza umieścić kilka osób na miejscu, â € powiedział Harvard badacz Daniel Halperin, który opowiadał się rozszerzenie obrzezanie od kilku lat. â € odpowiedzi śThe z międzynarodowych agencji i darczyńców będą kluczowe. Wielu ludzi było w zasadzie pomijając Orange danych Farm i pozwala zobaczyć, co mówią i pokazują, Kenii, Ugandy. Ita € ™ s teraz okazały się co najmniej 50% do 60% skuteczne. Biorąc pod uwagę, ile osób umiera na tę chorobę, to raczej potężny efekt. Obrzezanie usług muszą być udostępniane, bezpiecznego i taniego.

â € śThe idealny scenariusz teraz będzie wzrost obrzezanie mężczyzn i zmniejszenie jednocześnie partnerów seksualnych, prawdopodobnie dwóch najsilniejszych rzeczy mających wpływ na rozprzestrzenianie się HIV, a także zgodne prezerwatywy use.â €

W Kenii badaniu z udziałem 2 784 mężczyzn, obrzezanie zmniejsza ryzyko € ™ uczestnikĂłw łapania HIV o 53%. W Ugandzie badań odnotowano 48% zmniejszenie wśród 4 996 uczestników.

Ochronne działanie jest wynikiem usunięcia błonę śluzową wewnętrzną napletka, która jest znacznie bardziej narażone na zakażenie HIV niż błon śluzowych pochwy. Obrzezany penis również stworzenie wygodnego środowiska do innych chorób przenoszonych drogą płciową, z kolei zapewnia portal do ciała dla HIV.

Wyzwaniem będzie teraz do rozpowszechniania wiadomości wśród ludzi i ich partnerów, a także realizacji kampanii bezpieczne masowego obrzezania. Jednym z niebezpieczeństw jest to, że ludzie mogą korzystać z nieuregulowanym i ryzykowne dostawców obrzezanie, takie jak â € œinitiationâ € szkołach.

W Republice Południowej Afryki, najczęściej stosowaną metodą jest użycie kleszcze i nożyce do kroić niechcianych kawałek skóry. Rana jest cauterised i zszywane z rozpuszczalnego wątku, a gojenie trwa najwyżej sześć tygodni.

Procedura ta jest często przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym wstrzyknięciu do podstawy penisa.

Ale rośnie w innych technik badawczych, w tym â € œbloodlessâ procedur € gdzie napletek jest mocno w zacisku na kilka dni, aż do krwi, pozbawione skóry umiera i spada. Przymusowa erekcji może jednak kolidować z procedurą, a różnego rodzaju opaski musi być dopasowany do wielkości każdego człowieka.

Inne opcje rozpatrywane są kleju chirurgicznego, a nie szycia, bo jest szybki i potencjalnie mniej narażone na zakażenie. Jednak bardzo substancją klejącą może prowadzić do poważnych - i potencjalnie trwałe - problemy, jeśli stosowane przez przypadek do złego obszarach.

Obrzezanie: A History of the World's Surgery najbardziej kontrowersyjnych