czwartek, 27 października 2011

Randki Hottie Makes You Seem Hotter


Charles Q. Choi

Jeśli chcesz być intrygujący, warto pary z gorącym partnerem. Przystojny innych znaczących spowoduje innych potencjalnych partnerów, aby znaleźć bardziej pożądane, nowe badania sugerują.

Wyniki odbywa się częściej u kobiet niż u mężczyzn, którzy mają tendencję do znalezienia atrakcyjnych pań pożądane, bez względu kim są kameralne.

Podczas gdy wyniki mogą być szczególnie pomocne dla singli, naukowcy są zainteresowani nauką o tajemniczym zasad przyciągania, które mają zastosowanie w całym królestwie zwierząt.

Zwierzęta często wybierają kolegów, naśladując wybory innych. Na przykład, kobiety zazwyczaj wolą gupików kolorowych mężczyźni, ale przejdzie do sprzyjanie szarej ew. widzą inne kobiety współpracujące z nimi. Kopiowanie innych może okazać się korzystne, szczególnie dla niedoświadczonych osób, które naśladują bardziej doświadczonych. Wciąż niewiele wiadomo o tym, co leży u podstaw tego zachowania w każdym gatunku.

Człowieka zobaczyć człowieka zrobić?

Aby sprawdzić, czy ludzi, kopiować oraz naukowcy już 30 mężczyzn i 30 kobiet wolontariuszy, którzy wszystkie określało się jako prosty wskaźnik, jak atrakcyjne znaleźli zdjęcia 36 mężczyzn i 36 kobiet. Ochotników następnie pokazano 144 zdjęć kobiet i mężczyzn ze sobą sparowane i zapytał, jak pożądane byłoby im długoterminowych relacji z członkami przeciwnej płci na zdjęciach.

Zarówno mężczyźni, jak i ochotniczek oceniane osoby przedstawione na zdjęciach jako bardziej pożądane, gdy były one połączone obok atrakcyjnych towarzyszy, naukowcy odkryli. Za pomocą kamery do śledzenia ruchów gałek ocznych w trakcie eksperymentów, naukowcy również, że gdy ochotnicy spędzali więcej czasu patrząc na potencjalnego partnera jest nieatrakcyjne partnerem, byli mniej zainteresowani w tym mate.

"Nawet jeśli ludzie tylko poproszeni o ocenę potencjalnego partnera w każdej fotografii, wszystkie spędził znaczną ilość czasu, patrząc na partnera partnerem", powiedział badacz Jessica Yorzinski, biolog ewolucyjny z University of California, Davis. "Kobiety spędzali więcej czasu patrząc na partnerów, którzy znaleźli atrakcyjne, a mężczyźni zmienili swoje spojrzenie iz powrotem więcej."