niedziela, 24 lipca 2011

Małżeństwo korzyści dla zdrowia


Małżeństwo, nowe badania naukowe potwierdzają, może być dobre dla zdrowia.

Naukowcy ankietowanych ponad 80.000 Amerykanów i stwierdzili, że ludzie, którzy nigdy się nie ożenił się 58 procent bardziej narażone na śmierć w trakcie studiów osiem lat niż ich rówieśnicy żonaty.

W porównaniu z osobami żyjącymi z małżonków na początku badania, tym, którzy byli rozwiedzeni lub w separacji były o 39 procent bardziej narażone na śmierć w okresie obserwacji, a owdowiała osób 28 procent bardziej narażone na śmierć.

Podczas gdy poprzednie badania wykazały związek pomiędzy innymi ludźmi i dłuższy, tym badaniu była na tyle duża, aby sugerować szczególnych przyczyn zgonów. Naukowcy wykorzystali dane z 1989 Zdrowie badań ankietowych i danych Narodowego certyfikacji śmierci z 1997 roku. Dokument ten zostanie opublikowany we wrześniu w Journal of Epidemiology i zdrowia.

Korelacji dla małżeństwa, jednak nie stosuje się w przypadku raka i choroby płuc. Naukowcy nie są pary gejowskie lub niezamężne pary heteroseksualne życia razem.

Studyâ € ™ s współautor, Richard G. Kronick z University of California, San Diego, zasugerował, że â € œit może być, że coś jest fizjologicznie ochronne o byciu married.â €

Kronick zasugerował również, że ludzie, którzy są zdrowsze są bardziej skłonni do zawarcia małżeństwa, i że małżeństwo się nie zmniejsza ryzyka.

http://www.telegram.com

Online Dating Advice - How to Make a Match