sobota, 26 lutego 2011

Randki Szwedów: przynieść własne piwo


Randki w Szwecji: Kiedy Isabel marca przybyły do Szwecji z Ameryki, że wyruszył na poszukiwania własnego blond bomba. Ale celownik w amerykańskim stylu zostawił ją przygotowani do czynienia z silnym, rodzaje cichy znalazła się w Skandynawii.

Wielu ludzi, którzy przenoszą się do Szwecji â € "zwłaszcza tych przeprowadził się do małych wiosek, Lappland â €" są mamieni przez silny, cichy typ Nordic lub jeden z członków szwedzkiej Bikini Team. Ale mimo hordy imigrantów miłości, które zostały złowione w sieć blond bomba, ale często wydaje się łatwiejsze do spełnienia Szwed na Majorce czy w Londynie niż w Sztokholmie.

Dla tych z nas, którzy się tutaj na własną rękę lub bez Inga Sven Svensson, gotową do ustawienia się dom, jak go o znalezienie Viking, aby połączyć swój własny?

Ita € ™ s nie jak thereâ € ™ sa niedobór singli â € "Statystyki Szwecja informuje, że nie było ponad dwa miliony jednoosobowych gospodarstw domowych w 2005 r. w kraju, z liczbą ludności dziewięciu milionów. Prawdziwym problemem jest ustalenie, że jeden na milion.

W pierwszym roku byłem tu, przebadali kampusie Uniwersytetu w Sztokholmie do poszukiwania oświecenia. Wśród moich kolegów wymiany, było mnóstwo Francuzi, Australijczycy i Szkotów z akcentami umrzeć, ale szwedzki mężczyzna pozostał prawie tak rzadkie, jak z pierwszej ręki umowy najmu.

Scena bar dały podobne wyniki, ale może Iâ € ™ m po prostu zbyt wybredny. Weź Magnus i Jonas: chociaż początkowo ciekawe, ich odwołania szybko opadły, kiedy zdecydowali szwedzki był tajny język nadaje się do dyskusji prawo mój przyjaciel Annaâ € ™ s "atrybuty" przed nami. (Aby być sprawiedliwym, I didnâ ™ € t dokładnie wolontariuszy informacji, że posługują się językiem szwedzkim, ale ita € ™ s własnej winy na założeń dotyczących sprawności językowej, lub jej brak, Amerykanie).

Problem z silnego, milczącego typu Nordic nie jest hea € ™ s silny lub nawet, że hea € ™ s Nordic â € "ita € ™ s cały cichy rzeczy. Jedynym sposobem, aby rozluźnić wargi jest z kilku â € œstora stark.â € Innymi słowy, zajmuje kilka â € œbig silny € beersâ dostać â € œstrong cichy onesâ € czacie. (Thatâ € ™ s przynajmniej jeśli miejsce premium na rozmowy â € "jeśli chcesz od razu przejść do punktu, lepszą strategię można pominąć lip-rozluźnienie całkowicie i od razu do warg zamek).

Ale silny i-silent-z wyjątkiem-gdy-drunk doesnâ ™ € t naprawdę to dla mnie. I jak człowiek, który może posiadać własne w rundzie dowcipne żarty bez pomocy piwa-cum-security-koc. Weźmy na przykład Calle. Noc Poznałem go, był genialny rozmówca. Deal breaker było to, że następnego ranka couldnâ € ™ t pamiętam, co zostało powiedziane poprzedniego wieczora.

wybryki pijanych bok, głównym moim problemem było to, że Polska nie ma kultury celownik, przynajmniej w sposób ja to rozumiem. Na przykład Szwedzi dona € ™ t nawet własne słowa daty. Jesteś â € œdejtaâ € lub â € œgà ¥ pa ¥ dejt.â € Jednak podstawowe pojęcia, co masz robić, gdy ga ¥ ¥ pa data jest nieco zagubione w tłumaczeniu.

Amerykańskiej koncepcji celownik pochodzi z wysokiej szkoły € "wraz z balu i sporządzeniu na tylnym siedzeniu samochodu. W Szwecji, w porównaniu, dzieci cana € ™ t dostać ich praw jazdy do 18 lat, ale rodzice sankcji koedukacyjnej Sleepovers.

American zasady gry są bardzo proste celownik: Guy prosi dziewczynę o datę, dziewczyna mówi, że tak, jeśli ona doesnâ € ™ t znaleźć € ™ s buty Guya obraźliwe, facet wyciąga dziewczynę na kolację, wywiady dziewczyna facet o jego pracy i zarobków w przyszłości perspektywy, facet płaci za kolację, facet idzie dziewczyna do drzwi, dziewczyna zaprasza facet, jeżeli pomyślnie przeszły test.

Wszystkie powyższe wychodzi przez okno, gdy ita € ™ s czas, aby celownik w Szwecji. Ita € ™ s nie do końca jasne, kto ma podjąć inicjatywę, która ma zapłacić, a co ma się stać na końcu. Zwykle, aby oddać próbuje dowiedzieć się, odpowiedzi na te pytania i po prostu niech alkoholu podjęcia wszelkich decyzji.

Jest, oczywiście, niesławny â € œfika, â €, który jest kawę z kimś, ale może to być również data w przebraniu. Niejednoznaczny charakter sprawy oznacza, że nawet jeśli wiesz, ita € ™ sa daty, youâ € ™ re nie tak pewny, że wie, ita € ™ sa daty. Po trzech takich okazjach fika, zatrzymałem się widząc, jak jeden facet didnâ t ™ € wydaje się zainteresowany (i nam zabrakło, aby porozmawiać o rzeczach po omówieniu na rynku mieszkaniowym Sztokholmu do śmierci).

Zostaliśmy przyjaciółmi, a ja dowiedziałem miesięcy później lubił mnie â € "ale tylko hadnâ ™ € t zrobić coś o tym. Choć istnieją korzyści usunięcie tradycyjnego podziału ról w celownik, takich jak uczynienie go bardziej społecznie akceptowalne dla dziewczyn do podjęcia inicjatywy, staje się problematyczne, kiedy żadna ze stron nie jest pewien, kto powinien zrobić pierwszy krok.

Iâ € ™ m boi Iâ ™ € ve malowane dość ponury obraz celownik w Szwecji. Ale nie bójcie się, IA € ™ ve słyszał plotki, że romans bez piwa okulary rzeczywiście miejsce gdzieś w połowie 20 wieku.

Jedną ze strategii w poszukiwaniu miłości w Szwecji, aby objąć wszystkie dostępne technologie. Cała relacje są prowadzone przez SMS. Tak jak można złożyć swój podatek dochodowy i uzyskać pożyczkę z telefonem komórkowym, można praktycznie ślub i rozwód za pomocą SMS.

Internet jest inny skuteczny sposób, aby skontaktować się z Szweda swoich marzeń. Online dating jest całkowicie społecznie akceptowalne, ale należy uważać na każdego, kto nazywa siebie € € œSwedishCowboy4Uâ i oferuje pokazać jego żuchwy. I pamiętaj, że wyszukiwanie zaawansowane pozwala na odfiltrowanie każdego, kto jest na tyle głupi, aby opisać siebie jako łysy człowiek z dwoma ex-żony, sześcioro dzieci i 11 stóp w średnim wieku.

I po raz pierwszy â € ¥ œgà pa ¥ € Dejta z kimś, kto doesnâ fantazyjne ™ € t się być Nordic John Wayne, przejdź uzbrojony sześciopak duże mocne â € "wszystko w nadziei, że duża mocne własnych.

A co do mnie? Cóż, może nie być najlepszą osobą do konsultacji, o tym, jak kłótnia i hogtie nieuchwytny szwedzki mężczyzn. Po trzech latach grasuje w Sztokholmie â € œdejtingâ sceny € spotkałem American, 3000 mil od domu.

Isabel marca

G�r du dessa klassiska Dating misstag?