piątek, 20 maja 2011

Nastolatki są ssanie i lizanie


NEW YORK (Reuters Health) - W ciągu ostatniej dekady nastąpił znaczny wzrost liczby nastolatków i młodych dorosłych angażowania się w seks oralny, a rzadziej o stosunek analny, według danych z klinik STD w Baltimore, Maryland.

Stwierdzenie nie jest wszystko, co zaskakujące, dr Emily Erbelding z Johns Hopkins Medical Center w Bayview Baltimore mówić Reuters Zdrowie.

Wyjaśniła, że ​​"kilka krajowych badań przeprowadzonych niedawno sugerowały, że seks oralny może być zachowanie, które w coraz większym stopniu nastolatków uczestniczących w Dla przykładu, w 2002 roku National Survey of Family Growth, większość nastolatków poinformowało, że seks oralny i wiele z nich nie miał stosunek płciowy ".

Ona przedstawiła aktualne wyniki badań wtorek w Jacksonville na Florydzie w 2006 r. Narodowego STD Zapobieganie Konferencja sponsorowana przez Centers for Disease Control and Prevention.

Na podstawie analizy dokumentacji medycznej 1994 2598 12 - do 25-latków, a w 2004 r. dokumentacji medycznej 6438 osób w tym samym wieku, uczestniczą klinik STD w Baltimore, Erbelding i jego koledzy odkryli, że w okresie 10-letniego występowania siebie zgłaszanych oralny w okresie ostatnich 90 dni dwukrotnie wśród mężczyźni (z 16 proc do 32 procent) i ponad dwukrotnie między kobiety (z 14 procent do 38 procent).

Nie było również zwiększenie odbycie seksu wśród młodych kobiet ", ale to było o wiele mniej wspólnego, niż seks oralny," Erbelding powiedział. Wśród młodych kobiet, częstości występowania samodzielnie zgłaszane seks analny w okresie wzrósł z 3 procent do 5,5 procent.

Nie może być ogólne odczucie, że obecnie nie seks oralny jest bezpieczniejsza niż stosunek płciowy, Erbelding powiedział, i to prawdopodobnie jest w przypadku niektórych chorób.

Jednak Erbelding podkreślił, że seks oralny i analny może prowadzić do przekazywania choroby przenoszone drogą płciową, które nie są wykrywane w moczu. "A badanie moczu nie będzie podnieść rzeżączki lub Chlamydia, które mogą być zdobyte poprzez seks, odbytnicy lub ustnej, z rzeżączką jest tym bardziej znaczące zakażenia seks oralny".

Dlatego też "lekarze muszą rutynowo pytać ich młodzieży i młodych dorosłych o pełnym zakresie zachowań seksualnych i kształcenie młodych ludzi w ogóle o tym, co względne ryzyko dla różnych rodzajów chorób przenoszonych drogą płciową dla różnych zachowań seksualnych" Erbelding powiedział.

(Reuters Zdrowie)